X
تبلیغات
رایتل

مقاله از تمام رشته های دانشگاهی

به اضافه مقالات تخصصی انگلیسی ایندکس شده در ISI

  1. خانه
  2. تماس با ما

پایان نامه بررسی معماری نرم افزار


تاریخ ارسال: | نویسنده: علی | چاپ مطلب

پروژه بررسی معماری نرم افزار

مقدمه

امروزه یکی از مهمترین ویژگی های هر سیستم نرم افزاری، کیفیت می باشد. با پیشرفت های انجام شده و گسترش ابزار های گوناگون برای توسعه نرم افزار، توسعه نرم افزار هایی که کارکرد های مورد نظر مشتریان را برآورده سازند، امری آسان و سریع گشته است. در حال حاضر، تفاوت بین دو نرم افزار را توانایی نرم افزار ها در برآورده ساختن ویژگی های کیفی مورد انتظار تعیین می کند.

معماری نرم افزارِ یک برنامه یا سیستم کامپیوتری، ساختار یا ساختارهایی از سیستم می باشد، که در برگیرنده اجزاء، صفات قابل مشاهده آن اجزا و ارتباط بین آنها باشد[Bass 03]. معماری نرم افزار شامل اولین تصمیمات طراحی سیستم می باشد و این تصمیمات زیربنای فعالیت های طراحی، پیاده سازی، استقرار و نگهداری سیستم می باشد. همچنین معماری نرم افزار، اولین عنصر قابل ارزیابی در فرایند توسعه نرم افزار می باشد[Bass 03]. بنابراین برای طراحی سیستمی که نیاز های کیفی مورد نظر را برآورده سازد، تولید معماری نرم افزار اولین گام در دستیابی به کیفیت در نرم افزار و همچنین ارزیابی ویژگی های کیفی است.

در مدلهای فرایند توسعه نرم افزار مبتنی بر معماری معمولاً ابتدا نیازهای کیفی سیستم تعیین شده و سپس معماری نرم افزار مربوطه طراحی می گردد. پس از طراحی معماری، می توان به ارزیابی آن پرداخت و تغییرات لازم را در طراحی مورد نظر ایجاد داد. بنابراین دو بخش اساسی در مدلهای فرایند توسعه نرم افزار مبتنی بر معماری، بخشهای طراحی و ارزیابی معماری نرم افزار می باشند. این دو بخش در ارتباط مستقیم با یکدیگر می باشند و هر یک مکمل دیگری می باشد. بنابراین فرایند طراحی معماری را می توان شامل ساخت معماری نرم افزار، ارزیابی آن و اصلاح معماری پیشنهادی دانست.

در این گزارش، هدف بررسی روشهای موجود در طراحی معماری نرم افزار بر اساس ویژگیهای کیفی مورد نظر مشتریان و بررسی نحوه خودکار سازی فرایند طراحی معماری با ارائه ابزارهایی برای این منظور می باشد. ادامه مطالب گزارش به این صورت طبقه بندی شده اند. در بخش 2 توضیح مختصری در ارتباط با معماری نرم افزار و مفاهیم مرتبط با آن ارائه می شود. این مفاهیم در ادامه مطالب گزارش به کار گرفته خواهند شد. در بخش 3 طراحی معماری نرم افزار، ویژگیهای یک طراحی خوب و عوامل تاثیرگذار در طراحی معماری مورد بررسی قرار خواهند گرفت. در بخش 4 روشهای طراحی معماری نرم افزار مورد بررسی قرار خواهند گرفت. در بخش 5 خلاصه و نتیجه گیری ارائه خواهد شد. در بخش 6 مراجع مورد استفاده در این گزارش معرفی می گردد.

اطلاعات فایل

  • فرمت: zip
  • حجم: 0.49 مگابایت
  • شماره ثبت: 505

دانلود فایل

مقالات مشابه

آگاهی از معماری نرم افزار در تکامل بلند مدت تولید نرم افزار،متن ترجمه به فارسی-4063
اطلاعات فایل نویسنده: محسن صادقی دسته بندی: نرم افزار و سخت افزار و آی تی قیمت: 10000 تومانآگاهی از معماری نرم افزار در تکامل بلند مدت تولید نرم افزار،متن ترجمه به فارسی قالب: Word تعداد صفحات: 66 تقریباً چهل سال است که معماری نرم افزار در مهندسی نرم افزار به کار گرفته می شود. هنگام طراحی محصولات نرم افزاری، بیشتر انتظار می رود معماری نرم افزار مد نظر باشد تا طراحی قراردادی آن. به هر حال، نتایج این تحقیق تأثیر چندانی بر روش نرم افزاری نداشته است. اغلب، معماری در این زمینه ها وجود دارد. با وجود این، بسیاری ...
پلان معماری اتوکد طرح 29
پلان معماری اتوکد طرح 29 بهمراه کلیه جزئیات که در نرم افزار اتوکد طراحی شده است دسته بندی: مهندسی » مهندسی معماری تعداد مشاهده: 82 مشاهده فرمت فایل دانلودی: rar فرمت فایل اصلی: dwg تعداد صفحات: 1 حجم فایل: 1,079 کیلوبایت پلان معماری اتوکد طرح 29 بهمراه کلیه جزئیات که در نرم افزار اتوکد طراحی شده استپلان معماری اتوکد معماری نقشه های اتوکد dwg پلان ساختمانپلان معماری اتوکد طرح 29

نظرات (0)

نام:

ایمیل:

سایت:

دیدگاه:

کد امنیتی:

ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

آدرس‌های مفید

آمار بازدیدها

آمار کل بازدیدها

  • بازدیدکنندگان: 677358