X
تبلیغات
رایتل

مقاله از تمام رشته های دانشگاهی

به اضافه مقالات تخصصی انگلیسی ایندکس شده در ISI

  1. خانه
  2. تماس با ما

فولادهای کم آلیاژ پراستحکام جوش خورده در محیط اسیدی (ترجمه مقاله متالوژی)


تاریخ ارسال: | نویسنده: علی | چاپ مطلب

عنوان انگلیسی مقاله: Performance of Welded High-Strength Low-Alloy Steels in Sour Environments
عنوان فارسی مقاله: عملکرد فولادهای کم آلیاژ پراستحکام جوش خورده در محیط های ترش
دسته: مهندسی مواد
فرمت فایل ترجمه شده: فایل Word ورد 2007 یا 2003 (Docx یا Doc) قابل ویرایش
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 24
_______________________________________
چکیده
حساسیت ترک تنش سولفید (SSC) خط لوله فولاد X70 و X80 API جوش خورده قوسی فلز گاز با استفاده از آزمون NACE TM0177 (روش A) اصلاح شده و استاندارد بررسی شد. دو تنش کاربردی و سه غلظت سولفید هیدروژن نامحلول (H2S) مورد استفاده قرار گرفت. تأثیر سختی جوش پیک یا اوج با استفاده از سه وضعیت جوش مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت. جوش های متعددی که الزام HRC 22 را برآورده می ساختند در SSC با شکست مواجه شدند. جوش های دارای سختی بیش از 248 HV در غلظت های کم H2S نسبت به SSC مقاوم تر بودند. منطقه تفکیک خط مرکز (CSR) که در فولاد لوله مشاهده شد نقش مهمی در SSC و حساسیت ترک جوش های القا شده توسط هیدروژن (HIC) داشت. فلز   X80د ر مقادیر  سختی کمتر به د لیل نرم شن موضعی و متمرکز در طی جوشکاری و تغییر شکل پلاستیکی بعی به محض بارگیری مستعدتر و حساس تر بود. قیاس قطعات جوش خورده حین کار نشان داد که الزامات NACE MR0175 برای جوش های فولاد کم الیاژ با استحکام بالا ر تماس مستقم با محیط ترش قرار ندارند.

کلیدواژگان: شکنندگی هیدروژن، آزمون ترک سولفید هیدروژن، خطوط لوله، فولاد، ترک تنش سولفید، جوش

مقدمه
نشان داده شده است که فولادهای با سختی بیش از HRC 22 نسبت به ترک تنشی سولفید (SSC) در محیط های سرویس شور مستعد هستند. ترک تنشی سولفید شکلی از شکنندگی هیدروژن (HE) است. مواد مناسب سرویس ترش موجود در فهرست NACE MRO175 مطابق با مقاومتشان به SSC در کاربردهای میدانی واقعی یا در آزمون لابراتوری که با استفاده از شیوه آزمونی NACE TMO177 عمل می کنند، می باشند. بسیاری از فولادهای کم آلیاژ پراستحکام (HSLA) از NACE MRO175 به ویژه در وضعیت a. s - welded هم به دلیل سختی زیاده ماده اولیه و همینطور شکل گیری مناطق جوش با سختی بالا در ناحیه گرمادیده جوش (HAZ) منع می شوند. مناطق HAZ حساسیت زیاد به SSC در محیط های لابراتور و سرویس را نشان داده اند. به دلیل چغرمگی ذاتی که فولادهای HSLA تأمین می کنند، اندام NACE MRO175 برای این دسته از آلیاژها کاملاً محافظه کارانه است. وضعیت محل گاز و نفت به طور فزاینده ترش می شود (غلظت زیاد سولفید هیدروژن [H 2 s] و استفاده از درجات HSLA پراستحکام تر در وضعیتی که NACE MRO175 به عنوان قانون زیست محیطی اعمال شود متوقف می گردد. عملکرد جوش های دور خط لوله که جهت اتصال تکه لوله ها در میدان مورد استفاده قرار می گیرید، مفید فایده خواهد بود.  


جهت دانلود محصول اینجا کلیک نمایید
برچسب‌ها: حساسیت ترک تنش، ترک تنش سولفید، سختی جوش، شکنندگی هیدروژن، جوشکاری، خطوط لوله، مقاله انگلیسی همراه با ترجمه، مقاله لاتین مهندسی مواد با ترجمه، فولاد، مهندسی مواد

نظرات (0)

نام:

ایمیل:

سایت:

دیدگاه:

کد امنیتی:

ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

آدرس‌های مفید

آمار بازدیدها

آمار کل بازدیدها

  • بازدیدکنندگان: 677319